Fandom

Igrzyska Śmierci Wiki

Venia

268stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze11 Udostępnij
Venia
HungerGames 122Pyxurz.jpg
Wiek ok. 40 lat
Zawód Członek zespołu przygotowywawczego
Miejsce zamieszkania Kapitol
Występuje Igrzyska Śmierci
W Pierścieniu Ognia
Kosogłos
Losy Żyje
Grana przez Kimiko Gelman

Venia − kobieta wchodząca w skład zespołu przygotowawczego Katniss Everdeen, która uważała ją za najsilniejszą spośród całej ekipy przygotowawczej.

BiografiaEdytuj

Igrzyska ŚmierciEdytuj

Venia była odpowiedzialna za depilację i regulacje brwi Katniss.

W Pierścieniu OgniaEdytuj

Venia przyjechała do Dystryktu Dwunastego na czas Tournee Zwycięzców. Wymieniała uwagi z resztą ekipy, dzięki czemu Katniss dowiedziała się, że dystrykty zaczęły się buntować.

KosogłosEdytuj

W Kosogłosie, gdy wywieziono ją z Kapitolu do Dystryktu Trzynastego, wraz z Octavią i Flaviusem zostali ukarani za "kradzież jedzenia" (jak się później okazało była to tylko jedna kromka chleba). Przetrzymywano ich w komorze z numerem 3908. Ich wybawicielami okazali się Katniss, Plutarch i Gale.

WyglądEdytuj

Venia ma nad oczami złote tatuaże, które w Pierścieniu Ognia przeniosły się pod. Jej włosy są koloru niebieskiego i przeważnie sterczą jak kolce.

W Igrzyskach Śmierci ma krótką blond fryzurę z pasemkami.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki