FANDOM


Venia
HungerGames 122Pyxurz.jpg
Wiek ok. 40 lat
Zawód Członek zespołu przygotowywawczego
Miejsce zamieszkania Kapitol
Występuje Igrzyska Śmierci
W Pierścieniu Ognia
Kosogłos
Losy Żyje
Grana przez Kimiko Gelman

Venia − kobieta wchodząca w skład zespołu przygotowawczego Katniss Everdeen, która uważała ją za najsilniejszą spośród całej ekipy przygotowawczej.

BiografiaEdytuj

Igrzyska ŚmierciEdytuj

Venia była odpowiedzialna za depilację i regulacje brwi Katniss.

W Pierścieniu OgniaEdytuj

Venia przyjechała do Dystryktu Dwunastego na czas Tournee Zwycięzców. Wymieniała uwagi z resztą ekipy, dzięki czemu Katniss dowiedziała się, że dystrykty zaczęły się buntować.

KosogłosEdytuj

W Kosogłosie, gdy wywieziono ją z Kapitolu do Dystryktu Trzynastego, wraz z Octavią i Flaviusem zostali ukarani za "kradzież jedzenia" (jak się później okazało była to tylko jedna kromka chleba). Przetrzymywano ich w komorze z numerem 3908. Ich wybawicielami okazali się Katniss, Plutarch i Gale.

WyglądEdytuj

Venia ma nad oczami złote tatuaże, które w Pierścieniu Ognia przeniosły się pod. Jej włosy są koloru niebieskiego i przeważnie sterczą jak kolce.

W Igrzyskach Śmierci ma krótką blond fryzurę z pasemkami.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki