FANDOM


Maysilee Donner
Wiek Nieznany
Miejsce zamieszkania Dystrykt 12
Zawód Trybut
Broń Dmuchawka ze strzałami i trucizną
Losy Umiera
Występuje Przed czasem akcji książek

Maysilee Donner − najlepsza przyjaciółka mamy Katniss i ciotka Madge Undersee. Uczestniczyła w Drugim Ćwierćwieczu Poskromienia, czyli w 50. Głodowych Igrzyskach. Matka Katniss otrzymała od niej w prezencie kanarka.

BiografiaEdytuj

IgrzyskaEdytuj

Arena, na której walczyła Maysilee, wyglądała jak łąka pełna kwiatów, ograniczona z jednej strony śnieżną górą (która zamieniła się w wulkan), a z drugiej gęstym lasem. Została wylosowana razem z Haymitchem. Zawarła z nim sojusz. Przy urwisku pokłóciła się z nim o dalszą drogę − Haymitch chciał iść jak najdalej przed siebie, zaś Maysilee − wrócić. Rozdzielili się. Chwilę później została zaatakowana przez leśne ptaki, które przeszyły dziobami jej gardło. Haymitch był przy niej w ostatnich chwilach jej życia, tak jak Katniss przy Rue. Później obwiniał się o jej śmierć.

WyglądEdytuj

Maysilee była bliźniaczką matki Madge. Miała jasne włosy i drobną twarz.

CiekawostkiEdytuj

  • Była pierwszą właścicielką broszki z kosogłosem, którą później podarowała Madge. Po jakimś czasie trafiła w ręce Katniss.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki