FANDOM


Lynn Cohen
Lynn Cohen
Pełne imię Lynn Harriette Kay
Grana postać Mags Flanagan
Data urodzenia 10 sierpnia 1933 (82)
Miejsce urodzenia Kansas City, Missouri, Stany Zjednoczone
Występuje Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia
Lata aktywności 1993−obecnie

Lynn Cohen, a właściwie Lynn Harriette Kay − amerykańska aktorka, wcieliła się w rolę Mags w filmie Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia .

BiografiaEdytuj

Uczęszczała na zajęcia aktorskie do Michael Howard Studios w Nowym Jorku.

KarieraEdytuj

Na ekranie zadebiutowała rolą trzecioplanową w produkcji Bez śladu, a następnie wystąpiła gościnnie w serialu Złote lata. Pracowała także w teatrze, na Broadwayu zadebiutowała w 1989 roku w sztuce Orpheus Descending Tennessee Williamsa, a w 1997 roku pojawiła się tam w Iwanowie Antoniego Czechowa. Swój pierwszy poważny angaż w branży rozrywkowej otrzymała w 1997 roku, gdy zagrała w nominowanym do Złotego Globu filmie, Tajemnica morderstwa na Manhattanie. W przeciągu kilku lat partnerowała takim sławom jak: Woody Allen, Robin Williams, Julianne Moore czy Stanley Tucci. W 2000 roku dołączyła do obsady serialu Seks w wielkim mieście. Wcieliła się w postać Magdy i pojawiała się gościnnie do 2004 roku. Aktorka ma na swoim koncie wiele występów, jednak największą sławę zyskała w 2013 roku, gdy zastąpiła Melissę Leo w ekranizacji popularnej książki, zatytułowanej W Pierścieniu Ognia. Lynn w jednym z wywiadów powiedziała, że o Mags dowiedziała się przez przyjaciela, który namawiał ją, aby wzięła udział w castingu do tej roli. Aktorkę jednak przekonała jej wnuczka, która nakłoniła ją, by skontaktowała się ze swoim agentem. Wkrótce potem wystąpiła w filmie The Cobbler, a następnie rozpoczęła pracę na planie produkcji Omphalos

Życie prywatneEdytuj

W 1957 roku wyszła za Gilberta L. Frazena, który zmarł w 1960. Cztery lata później poślubiła Ronalda T. Cohena, z którym ma jedno dziecko.

Linki zewnętrzneEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki