Fandom

Igrzyska Śmierci Wiki

Lynn Cohen

268stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij
Lynn Cohen
Lynn Cohen.jpg
Pełne imię Lynn Harriette Kay
Grana postać Mags Flanagan
Data urodzenia 10 sierpnia 1933 (82)
Miejsce urodzenia Kansas City, Missouri, Stany Zjednoczone
Występuje Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia
Lata aktywności 1993−obecnie

Lynn Cohen, a właściwie Lynn Harriette Kay − amerykańska aktorka, wcieliła się w rolę Mags w filmie Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia .

BiografiaEdytuj

Uczęszczała na zajęcia aktorskie do Michael Howard Studios w Nowym Jorku.

KarieraEdytuj

Na ekranie zadebiutowała rolą trzecioplanową w produkcji Bez śladu, a następnie wystąpiła gościnnie w serialu Złote lata. Pracowała także w teatrze, na Broadwayu zadebiutowała w 1989 roku w sztuce Orpheus Descending Tennessee Williamsa, a w 1997 roku pojawiła się tam w Iwanowie Antoniego Czechowa. Swój pierwszy poważny angaż w branży rozrywkowej otrzymała w 1997 roku, gdy zagrała w nominowanym do Złotego Globu filmie, Tajemnica morderstwa na Manhattanie. W przeciągu kilku lat partnerowała takim sławom jak: Woody Allen, Robin Williams, Julianne Moore czy Stanley Tucci. W 2000 roku dołączyła do obsady serialu Seks w wielkim mieście. Wcieliła się w postać Magdy i pojawiała się gościnnie do 2004 roku. Aktorka ma na swoim koncie wiele występów, jednak największą sławę zyskała w 2013 roku, gdy zastąpiła Melissę Leo w ekranizacji popularnej książki, zatytułowanej W Pierścieniu Ognia. Lynn w jednym z wywiadów powiedziała, że o Mags dowiedziała się przez przyjaciela, który namawiał ją, aby wzięła udział w castingu do tej roli. Aktorkę jednak przekonała jej wnuczka, która nakłoniła ją, by skontaktowała się ze swoim agentem. Wkrótce potem wystąpiła w filmie The Cobbler, a następnie rozpoczęła pracę na planie produkcji Omphalos

Życie prywatneEdytuj

W 1957 roku wyszła za Gilberta L. Frazena, który zmarł w 1960. Cztery lata później poślubiła Ronalda T. Cohena, z którym ma jedno dziecko.

Linki zewnętrzneEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki