Fandom

Igrzyska Śmierci Wiki

Lenny Kravitz

268stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze3 Udostępnij
Lenny Kravitz
Kravitz.jpg
Pełne imię Leonard Albert Kravitz
Postać Cinna
Data urodzenia 26 maja 1964 (52)
Miejsce urodzenia Brooklyn, Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Występuje Igrzyska Śmierci
W Pierścieniu Ognia
Lata aktywność 1989−obecnie
Lenny Kravitz (ur. 26 maja 1964 r. roku w Brooklynnie, w stanie Nowy Jork) — amerykański muzyk i aktor. W Igrzyskach Śmierci wcielał się w Cinnę.

Biografia Edytuj

Dziecko Seymoura "Sy" Kravitza (ur. 10 grudnia 1924, zm. 29 października 2005 na białaczkę), czołowego producenta telewizyjnej sieci NBC pochodzenia rosyjsko-żydowskiego oraz pochodzącej z wysp Bahama aktorki Roxie Alberthy Roker (ur. 28 sierpnia 1929, zm. 2 grudnia 1995 na raka piersi). Swoje dzieciństwo Kravitz spędził głównie na Manhattanie i Brooklynie w towarzystwie Milesa Davisa, Counta Basiego, Elli Fitzgerald oraz Duke'a Ellingtona. W 1974 roku rodzina przeniosła się do Los Angeles, gdzie Kravitz przez trzy lata śpiewał w chłopięcym chórze kalifornijskim i występował w miejscowej The Metropolitan Opera w takich klasycznych dziełach, jak Czarodziejski flet i Carmen. Śpiewał w Hollywood Bowl pod dyrekcją Erika Leinsdorfa i nagrywał płyty z Zubinem Mehta. W wieku piętnastu lat odszedł od rodziców i zamieszkał w wynajętym samochodzie. W 1982 roku ukończył Beverly Hills High School, gdzie zaprzyjaźnił się ze Slashem, późniejszym gitarzystą zespołu Guns N' Roses.

Kravitz był żonaty z aktorką Lisą Bonet (od 16 listopada 1987 do 13 kwietnia 1993), znaną z sitcomu NBC The Cosby Show, z którą ma córkę Zoë Kravitz (ur. 1 grudnia 1988). Spotykał się z Kylie Minogue, Natalie Imbruglią (1999), Vanessą Paradis, brazylijską modelką Adrianą Limą (2002) i Nicole Kidman (2003–2004).

Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Wybrana filmografiaEdytuj

CiekawostkiEdytuj

  • Kravitz jest wegetarianinem.
  • Ma 170 cm wzrostu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki