FANDOM


Jacqueline Emerson
Jacqueline.jpeg
Nazwisko Jacqueline Bonnell Marteau Emerson
Postać Liszka
Data urodzenia 21 sierpnia 1994 r. (21)
Miejsce urodzenia Waszyngton
Występuje Igrzyska Śmierci
Lata aktywności od 2006 r.
Jacqueline Emerson (ur. 21 sierpnia 1994 r.) — amerykańska aktorka. W Igrzyskach Śmierci wciela się w rolę Liszki.

Biografia Edytuj

Wychowywała się wraz z dwiema siostrami bliźniaczkami. Tuż po narodzinach rodzeństwa przeniosła się wraz z rodziną do Los Angeles. Od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem oraz śpiewem.

Kariera Edytuj

Pracowała dla radia oraz telewizji. Występowała także w licznych produkcjach z Los Angeles Opera oraz LA Theater Works. W 2006 roku dołączyła do zespołu Devo 2.0, którego utwory sama pisała. Po odejściu z grupy zdecydowała się na karierę solową. Wydała płytę, aby zebrać pieniądze dla organizacji charytatywnej Saint Bernard Project. W 2011 roku zamieściła na youtube swoje dwa utwory "Peter Pan" oraz "Catch Me If You Can". Pod koniec 2011 roku została przyjęta na Uniwersytet Stanforda. Swoją karierę aktorską rozpoczęła w 2006 roku, kiedy użyczyła głosu w epizodzie serialu animowanego Nie bój się lwa.

Linki Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki