FANDOM


Darius
Wiek 20
Zawód Strażnik Pokoju

Awoks

Miejsce zamieszkania Dystrykt 12
Broń Pałka
Losy Umiera
Występuje W Pierścieniu Ognia
Wspominany Kosogłos
Grany przez Pominięty
Dla odmiany warto by okazać dumę ze swojego dystryktu, co, panno Everdeen?

—Darius do Katniss, W Pierścieniu Ognia

Dariusstrażnik pokoju w Dystrykcie Dwunastym. Bardzo lubił droczyć się z Katniss i często to robił podczas codziennych wizyt na Ćwieku.

BiografiaEdytuj

W Pierścieniu OgniaEdytuj

Widząc biczowanego Gale'a  stwierdził, że nie może już dłużej na to pozwalać, więc zareagował, co poskutkowało gniewem Głównego Strażnika Pokoju. Po uderzeniu przez Threada, Darius utracił przytomność i podczas interwencji Katniss leżał na ziemi.

Po jakimś dwudziestym bacie podszedł i powiedział, że wystarczy. Tyle, że nie zrobił tego grzecznie i regulaminowo, jak Purnia, tylko od razu złapał Threada za rękę, na co ten zdzielił go w głowę trzonkiem bata.

W Pierścieniu Ognia

Tym losem było dalsze życie jako awoks. Podczas pobytu Katniss w Kapitolu z okazji III Ćwierćwiecza Poskromienia, dziewczyna zauważa Dariusa jako niemego sługę, który ma jej pomagać. Umyślnie zrzuca ze stołu talerz z groszkiem, by złapać swego dawnego przyjaciela za rękę.

Dotykam szorstkiej skóry Dariusa, wysmarowanej maślanym sosem z talerza, mocno ściskamy swoje palce i tym jednym, rozpaczliwym gestem wyrażamy wszystko, czego nigdy nie będziemy mogli sobie powiedzieć.

—Katniss Everdeen

KosogłosEdytuj

Darius był torturowany w Kapitolu. Ponieważ był awoksem, wydawał jedynie podobny do zwierzęcego ryk. W końcu zmarł z wycieńczenia. Peeta stwierdza później, że jedynym celem torturowania fizycznego Dariusa było wykańczanie psychiczne Mellarka.

WyglądEdytuj

Darius miał dwadzieścia parę lat, choć wydawał się niewiele starszy od Katniss. Posiadał chłopięcy uśmiech i sterczące na wszystkie strony rude włosy.

CiekawostkiEdytuj

  • Katniss wspomina, że Darius jest ulubionym przedstawicielem prawa.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki