FANDOM


Wstaję , patrzę przez okno i nikogo nie widzę. To oczywiste dzisiaj dożynki . Rozmyślań chwilę na kogo trafi w tym roku. Myślę tylko o tym, że ją i moje rodzeństwo mamy tylko po jednej kartce. Wiele osób dało by się z to pokroić. Niby moje szansę to 1:1000000 , ale pewności nigdy nie ma się do końca. Rozmyślanie o igrzyskach trwa w nie skończoność. Oglądam zdjęcia z dawnych igrzysk które obalono , lecz nie na długo, zaledwie 100 lat. Zatrzymuję się na jednym zdjęciu mojej prababki Katniss Everdyn i pradziada Peety Mellarka. Podobno jestem podobną do Katniss ze względu na moje umiejętności łucznicze oraz pewne cechy, do Peety jestem podobna wyglądem (mam niebieskie głębokie oczy oraz blond włosy sięgające do tali) . Scena na którą patrzę , to scenka z jagodami. Słyszę pukanie. Do pokoju weszła Reven moja starsza siostra ma 18 lat i to jej ostanie losowanie, jestem odnosi o dwa lata młodsza.

-Przyszła pomuc ci się przygotować- mówi. 

-Która godzina? 

-Za godzinę dożynki śpiochu czs się ubrać, uczesać i pomalować. - I ze znanym jej zapałem bierze się do pracy. Przez równo 45 minut czesze , maluje i pomaga z sukienką. Jest śliczna błękitną skromna na ramionczkach sukienką z zwiewnego materiału sięga do kolan. Oczy pocałowała mi na błękit , a usta na jasny róż. Więc czas już iść. Reven mnie zatrzymuje.

-Zaczęła jeszcze mały detal- i przypina mi broszkę z kosogłosem. -Teraz możemy iść mówi, więc wychodzimy z Wioski zwycięzców i idziemy na plac sprawiedliwości gdzie po zgłoszeniu  rozsiadamy  się w wygodnych fotelach .

-Dzień dobry kochani pomyślnych igrzysk, a los niech wam sprzyja!- Koło mikrofonu stoki Fifi Moll opiekunka atrybutów z dwunastki . Praktycznie jej nie słucham spoglądając na inne dzieci. Mój ojciec mnie szturchnoł i zdaję sobie sprawę, że Fifi skończyła przemówienie i zabiera się do losowania. Tylko nie ja, nie ja. Fifi podchodzi do mikrofonu i słyszę jak mówi 

-Reven Mellark.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki