FANDOM


Nogi nie potrafią unieść ciężaru mojego ciała, które wygląda marnie jakbym zaraz miała umrzeć z głodu. Wystające żebra przypominają mi o okrutnym dzieciństwie, które było tylko w połowie wesołe. Głód nasilał się z minuty na minutę, a jedzenia nie można było wyczarować samym wzrokiem wbitym w pusty stół okryty białym obrusem. Trzeba było je zdobyć. Nie ważne jak. Śmietnik... Błaganie o choćby kilka okruchów chleba, albo nawet o jeden. Brzuch nie tylko mi nie dawał spokoju. Prim i mamie zbladły twarze na widok mych dłoni, które nic nie trzymały. 

Nie można ich zawieźć... Nie pozwolę, aby znowu marniały w moich oczach, aby były jeszcze chudsze. słyszę moje postanowienia w głowie, które były nie całe dwa lata temu bardzo ważne. Ledwo łapię oddech na samą myśl, że nie ma przy mnie mojej siostry. Mojej małej Prim, którą kiedyś uspokajałam śpiewaniem kołysanki gdy płakała, pokazując, że nie może zasnąć. 

W oddali łąki, wejdźże do łóżka

Czeka tam na Cię z trawy poduszka.

Skłoń na niej główkę,oczęta zmruż,

Rankiem cię zbudzi słońce, twój stróż.

Tu jest bezpiecznie, ciepło jest tu,

stokrotki polne zaradzą złu.

Najsłodsza mara tu ziszcza się,

tutaj jest miejsce, gdzie kocham Cię. 

(...)

Najsłodsza mara tu ziszcza się, 

tutaj jest miejsce, gdzie kocham Cię. 

Gdzie kocham Cię.

- powtarzam to dalej w swojej obolałej głowie.

[1]

Gdzie kocham Cię. 

Mała dziewczynka o blond włosach i niebieskich oczach biegnie po łące usłanej pięknymi i pachnącymi kwiatami, a zbliżając się do lasu widzi mały rządek prymulek, które szybko rosną próbując pokonać inne kwiaty swoim wzrostem. 

- Proszę. Wygraj dla mnie. - echo roznosi się po całym tunelu, choć Finnick nic nie słyszy. Może jestem wariatką, jednak ból serca jest tak wielki, że rana się nie zagoi, a widok wybuchającej siostry pozostanie do końca życia przez oczami. Będzie się powtarzać... Jeden raz... Drugi... Trzeci... Czwarty... Aż w końcu ja jako dziewczyna igrająca z ogniem przemienię się  nagle w proch. - Uratowałaś mnie dwa razy. Urodziłam się po to by umrzeć wcześniej niż sądziłaś. Wcześniej...

Chłód tu panujący sprawia mnie o dreszcze, a gęsia skórka nie znika z moich ramion jak i nóg, które zaraz przestaną dobrze funkcjonować i odmówią mi posłuszeństwa tak jak mózg. 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki