FANDOM


Postanowiłam dodać moją skromną ocenę o filmie, na którym byłam 23 listopada bieżącego roku.

Podobało mi się mnóstwo rzeczy. Dodali Effie, nie zapominając o jej kapitolińskim charakterku (stwierdziła, że fryzura Coin podlega rewolucji, czy coś podobnego), Katniss była niemal idealnie przedstawiona, przynajmniej w moim zdaniu - martwienie się o naszego Pitę, te upór grożąc, że nie zostanie Makindżejem.

Pozmieniali trochę tą scenę, ale wyszło na lepsze, humorystycznie nawet - immunitet dla zwycięzców i pozwolenie o zatrzymanie Jaskra, bo jak nie, to wybierajcie nową twarz rewolucji. Tylko mi się wydawało że Katnip te warunki napisała na papierowym talerzyku, ew. serwetce?

Dobrze zrobili, że zmienili trzy kołczany na jeden, i nieduży, ale pomieściła wszystkie trzy rodzaje strzał, przecież ciężko by było Katnissy wspinać się z trzema, jeszcze by się zaplątała w tych paskach, ścisnęły by ją i koniec po impulsywnym zestrzeleniu poduszkowca.

Właśnie. Ona miała być na budynku, ale już się nie czepiam. Paylor mi się nie podoba. Jest taka delikatna do tej z książki, która była twarda i mówiła głosem typu rób-co-ci-każe-bo-kulka-w-łeb.

Czepiam się, ale warkocz mi się nie podobał. Ona robiła zwykły, a nie jakieś francuzy/kłosy/ryby czy jak teraz tam nazywają, ale chyba że ktoś jej robił.

I występie przed wyruszeniem do Dystryktu Ósmego mi się podobał. Pokazywał, że Katniss źle czuje się przed kamerami, nienaturalnie, i nie wie do końca co robić.

Zabrali siostrę Gejla. Enobarię. Resztkę ekipy przygotowawawczej. Ale - mamy Effie, a nie jak zua pani Collins wcisnęła ją o, tak nagle pod koniec książki, żeby nie było, że czytelnicy nie wiedzą co się z nią stało.

Dystrykt był super pokazany, Jenn super przedstawiła emocje.

Peeta super, fajnie przywalił Katnissą w szklaną szybkę, i jeszcze fajniej Bogss mu przywalił. Ten kto nie czytał książki mógł mieć przez chwilę wrażenie, że ALE KATNISS ÓMRZE ?. ? !

Dzięki za przeczytanie tego chaosu.