FANDOM


Drewniany łuk
Katniss podczas polowania
Katniss podczas polowania
Rodzaj Broń dystansowa
Pociski Drewniane strzały
Twórca i pierwszy właściciel Pan Everdeen
Drugi właściciel Katniss Everdeen
Cel Kłusownictwo
Widziany Cała trylogia
Ofiary Liczna zwierzyna

Łuk pana Everdeena − starannie wykonana broń przez ojca Katniss. Po jego śmierci w wyniku wybuchu kopalni, Katniss używała go by zapewnić pożywienie dla swojej młodszej siostry i matki.

Wygląd Edytuj

Łuk Edytuj

Tumblr murtq46KYH1r9i187o1 500

Kołczan na plecach Katniss

Jest to angielski łuk długi, został wykonany z dokładnością, tak jak stwierdziła narratorka: Łuki takie jak mój to rzadkość, ojciec zrobił kilka sztuk. Wiedziała, że gdyby ona miała stworzyć taki sam, nigdy by jej to nie wyszło.

Kołczan Edytuj

Został wykonany ze skóry, podobnie jak kurtka. Przetrzymywano w nim pociski.

Strzały Edytuj

Strzały, tak jak łuk są z drewna. Lotki zostały wykonane z ptasich piór, natomiast groty są ostre, mimo wielu lat użytkowania.

Historia Edytuj

Łuk został stworzony w tym samym czasie jak kilka jego "braci" − przez pana Everdeen. Służył on do kłusownictwa, by wyżywić rodzinę, więc jego ofiarami padała liczna zwierzyna. Po śmierci twórcy, łuk przejęła jego córka Katniss, jednak zaczęła go używać dopiero, gdy zrezygnowała z łuku−miniaturki. Otrzymała go razem z kołczanem, strzałami i skórzaną kurtką. Po końcu Rebelii wolała pozostać przy nim, niż Łuku Kosogłosa.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki